Haber

Ankaragücü’nün Gecekondu Hatay’daki Taraftar Grubu: “Geldik Yaraya Merhem Olmaya Çalışıyoruz”

Haberler: TAMER ARDA ERŞİN – Kamera: FATİH NAZIM EFE

Ankaragücü ‘ın hayran grubu Gecekondu, topladığı yardımlarla Hatay’a geldi. Depremzedelere yardım etmeye çalışan destek grubunun lideri Ali İmdat, “Buraya 5 tırla geldik. 5 tırla geldik. 100 arkadaşımız var. Geldik, bir meşale olmaya çalışıyoruz. Bir iki günde elimizden geldiğince yardım ettik. Milletimizin başı sağolsun.” .

Ankaragücü Hayran grubu Gecekondu, topladığı bağışları Hatay’a getirdi. ANKA, Hatay’da 2 gündür arama kurtarma çalışmaları da dahil olmak üzere depremzedelere yardım etmeye çalışan taraftar grubunun lideri Ali İmdat’ın açıklamasını yaptı. Haberler Ajansıyla görüştü. İmdad dedi ki:

“Vallahi depremden bu yana çalışıyoruz. Deprem bölgesine gidip yardım etmek için kümeler oluşturmaya karar verdik. Derneğimize, taraftar gruplarımızdan, arkadaşlarımızdan güzel bir ilgi oldu. Bir kampanya başlattık. yardım kampanyası yoktu sadece para talebi yoktu battaniye… 5 TIR’la geldik buraya 100 arkadaşımız geldi geldik yara sarmaya çalışıyoruz bir günde veya elimizden geldiğince yardım ettik iki. Milletimizin başı sağolsun Büyük bir felaket Allah geride kalanlara hayırlı ömürler versin.

“BUGÜN KARA BİR GÜN. KARA BİR GÜNE KATILMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Daha önce Hatayspor deplasmanına gelmiştik. Bizi burada çok iyi ağırladılar. O zamanlar şampiyonluk için oynuyorduk. Burada çok yedik. Güzel bir arkadaşlığımız var. Daha doğrusu artık herkesle keyifli bir dostluğumuz var. Bu tür havalarda hep bu dostlukları yaşadık. Bizim kimseyle kavga etmek gibi bir işimiz yok. Bugün dünya bunu fiilen gördü. Bugün kara gün. Bizler de kara güne ortak olmaya çalışıyoruz.

Ankaragücü izleyicide böyle bir algı oluşturuyorlar. Ankaragücü seyircisi biraz gergin olabilir ama Ankaragücü seyircisi her zaman bu vatanın ve milletin peşinde olmuştur.”

Kaynak: ANKA / Yeni

atasehirajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu