Teknoloji

Büyük yeniliklere imza atacak Apple Watch X; ama bu yıl görmeyi beklemeyin

En son Power On haber bülteninde Mark Gurman’ın haberine göre Apple, Apple Watch’ın son birkaç neslinden bu yana ilk büyük tasarım değişikliğini yapıyor. Ama bu yıl bunu göremeyeceğiz. Gürman, bunun Apple’ın manyetik saat kayışı ekleri, tansiyon sensörü ve mikroLED ekranı olan daha ince “terliği” olduğunu söylüyor. Elma İzle XÜzerinde çalıştığını söylüyor.

Bugüne kadarki tüm Apple Watch’ların eski mekanik temas noktaları, müşterilerin eski kayışlarını yıllarca yeniden kullanabilmeleri açısından harika oldu. Ancak Gurman, şirketin giyilebilir cihazları küçültmek ve pil ile dahili bileşenlere güç sağlamak için yeterli alana sahip olmadığını söylüyor.

Apple Watch için daha parlak, daha renkli bir microLED ekran söylentileri aylardır ortalıkta dolaşıyor, ancak bu ekran teknolojisi yeni ve inanılmaz derecede değerli. Apple, bu teknolojinin küçültülmüş ve uygun fiyatlı bir sürümünü en küçük ekranlı cihazına yerleştirmekte zorlanıyor. Apple Watch için yıllardır tansiyon sensörü planlandığı da söyleniyor. Bu, giyilebilir cihazın 10. yıl dönümünü kutlamak için tam zamanında gelmiş olabilir.

Bu yıl Gürman, Apple Watch Serisi 9Series 6’nın piyasaya sürülmesinden bu yana ilk kez daha hızlı bir işlemciye sahip olacak, ancak 49 mm elma izleEkran dahil geçen yıl kullandığı ekran boyutlarını koruyacağına dair argümanları yineliyor.

habersaray.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu