Haber

Irak’ın kuzeyine hava operasyonu! 15 hedef yok edildi

Milli Savunma Bakanlığı terörle mücadeleyi sürdürüyor…

Çeşitli bölgelerde operasyonlarını sürdüren kahraman askerler hainlerin insafına kaldı.

Yurt içi ve yurt dışında operasyonlar yürüten Mehmetçik’ten her geçen gün bir güzel haber daha geliyor, bu kez Irak’ın kuzeyinde başarılı bir operasyon gerçekleştirildi.

Kuzey Irak’a hava operasyonu

Türk Silahlı Kuvvetleri, Irak’ın kuzeyine hava operasyonu düzenledi.

Milli Savunma Bakanlığı, Irak’ın kuzeyinde yürütülen hava operasyonlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

15 hedef yok edildi

Açıklamada, Kuzey Irak’ta Hakurk’a yönelik hava operasyonunda aralarında sorumlu teröristlerin de bulunduğu 15 hedefin imha edildiği bildirildi.

Mağara, sığınaklar, barınaklar ve depolar vuruldu

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

PKK/KCK ve diğer terör unsurlarını etkisiz hale getirerek Irak’ın kuzeyinden halkımıza ve güvenlik güçlerimize yönelik terör saldırılarını ortadan kaldırmak ve sınır güvenliğimizi sağlamak amacıyla; Birleşmiş Milletler Şartı’nın 51. maddesinden kaynaklanan hukuki savunma haklarımız doğrultusunda, 4 Kasım 2023 tarihinde saat 19.30’da Irak’ın kuzeyindeki Hakurk bölgesindeki terör hedeflerine yönelik hava operasyonu gerçekleştirilmiş olup, operasyona Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından da başlanmıştır. Bölücü Terör Örgütü’nün (BTÖ) ve teröristlerin sorumlu olduğu mağara, barınak, barınak ve depoların da aralarında bulunduğu toplam 15 hedef imha edildi.

Çok sayıda terörist etkisiz hale getirildi

Gerçekleştirilen operasyonda yerli ve milli mühimmat azami miktarda kullanılarak çok sayıda terörist etkisiz hale getirildi.

Asil milletimizin kalbinden çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri, vatanımızın ve milletimizin bekası ve güvenliği için terörle mücadeleyi geçmişte olduğu gibi kararlılıkla, tek bir terörist kalmayıncaya kadar sürdürecektir.

Bu operasyon sırasında; Temiz sivillere, dost unsurlara, tarihi ve kültürel varlıklara ve çevreye zarar gelmemesi için her türlü önlem alınmıştır.

sariz-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu