Haber

Kamu çalışanına yapılan zam memuru kızdırdı! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan açıklama

Kamu personelinin mali ve sosyal haklarını belirleyecek olan Kamu Toplu İş Sözleşmesi Çerçeve Protokolü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törenle imzalandı.

“VARLIK PAYI DAHİL YÜZDE 45 ARTTI”

Kamu çalışanlarında yüzde 45 zam yapıldığını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Protokol, kamu çalışanlarımızın taban fiyatlarını, fiyat artışlarını, sosyal yardımlarını ve sabit ödemelerini belirliyor. Son derece detaylı çerçeve sonucunda, refah payını yüzde 20 oranında artırıyoruz. Yüzde 45. En düşük kamu personel ücretini 15 bin liraya çıkarıyoruz.Ayrıca ikramiye ödemeyen personele yüzde 4-6’nın ortasında prim ödeme uygulamasını getiriyoruz. gazilerimizin, terör kurbanlarının, şehitlerimizin çıplak bedellerini.

“GECE ÇALIŞANLARINA YÜZDE 8 ORANINDA ÜCRET VERİLECEĞİNİ HAZIRLAYIYORUZ”

Fazla mesai ücretlerine yüzde 70 zam istiyoruz. Gece çalışanlarına yüzde 8 oranında zam yapılacağını öngörüyoruz. Giyecek ve gıda yardımlarının sayısını güncelliyor ve fiyat artış oranında artırıyoruz. Ek ödeme ve ödememe bonusu gibi başlıkları da artırıyoruz. Özellikle toplu sözleşmenin işçilerimiz ve kurumlarımız için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

KAMU İŞÇİSİ KİRALIK GÖREVLİLERİNE İLHAM VERDİ

Yaklaşık 700 bin kamu çalışanını sevindiren yüzde 45’lik zam oranı, memurları tedirgin etti. Çok sayıda memurun sosyal medyadan tepkilerini dile getiren paylaşımlarının ardından “#IsçiyeVarMemuraYok” hashtag’i Twitter’da TT oldu.

Memurların görevlerinden bazıları şu şekildedir;

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN YETKİLİLERE ÇAĞRI

Kamu personeline yapılan zamma tepki gösteren çok sayıda kullanıcının yorumlarının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, memurlardan hayırlı olmasını istedi.

“TEMMUZ AYI ENFLASYON FARKI VE SERVET PAYINA GÖRE HAZIRLIKLARIMIZ VAR”

Erdoğan şu sözleri kullandı; “Memurlarımız sevinsin, haklarını teslim etmek boynumuzun borcudur. Enflasyon farkı ve refah payına göre Temmuz ayı hazırlıklarımız var. Bu konuda sene başında yürüttüğümüz çalışmalara devam edeceğiz. Kimseyi enflasyona boğmayacağız, kimseyi gördüğünden geri çevirmeyeceğiz, aksine hep ileriye taşıyacağız.” Bugüne kadar ülkemizin tüm eksikliklerini giderdiğimiz gibi bugünün sorunlarını da inşallah çözeceğiz.”

haberkovancilar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu