Haber

Şenol Güneş takım olamadığından şikayetçi

Beşiktaş Teknik Yöneticisi Şenol Güneş, grup fenomenini siyah beyazlı takıma yerleştiremediklerini ve bunun en büyük dertleri olduğunu söyledi.

BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde düzenlenen basın toplantısında konuşan Şenol Güneş, “Hedeflediğimiz yerde değiliz. Son 3 maç benim ve takım için hayal kırıklığı oldu. Sorunlar yaşadık, devam ediyorlar. Başından beri devam ediyor.” Sezona bugüne kadar başka bir teknik direktörle başlayan yönetim benimle devam etti: “Beşiktaş’ın bir duruşu ve yapısı var. Oyunculara şunu söylüyorum. Asil ve cesur bir takım olmak ve taraftarların da keyif aldığı bir oyunla kazanmak. Bunu yapmaya çalışıyoruz. Eksiklerimiz de var. Grup olmak çok değerli. Alınan oyuncuların olumsuz olduğunu düşünmüyorum. Takımı hareket ettiriyoruz.” Güç anlamında istediğimiz seviyeye gelemedik. Bazen bir bitki diktiğinizde o bitki çok şey veriyor ya da hiçbir şey alamıyor. Ben kadrolaşma durumundan rahatsızım ve rahatsızım. İstediğimiz seviyeye gelemedik.Güç çağındayız başka işlerle uğraşmamıza gerek yok.Kendimiz grup olmalıyız.Bunu yapmadan başarma şansınız yok.” ifadelerini kullandı.

Sonuçların sorumluluğunu üzerine alan Güneş, “Önemli olan takım oluşturmak ve sürdürülebilir kılmak. Puan kayıplarıyla gerideyiz. Bundan ben sorumluyum. Sıkıntımız yok. Oyuncu alımı yapıldı, teknik direktör getirildi.” Alındı, saha var, ekonomik sıkıntımız yok. Bizim işimiz kadroyu sahada başarılı kılmak. Oyuncunun ücretinde sıkıntı yok. Sahada her türlü imkanımız var. Başarıya ulaşmak bizim işimiz. Aldığımız sonuçlar başarı getirmedi. Kadromuz kapasitesinin altında olduğu için mutsuz, huzursuz ve rahatsızım. Bazı oyuncular istese de yeterli bir performans olmadığını düşünüyorum.” dedi.

“Takımsız kazandığımız maçlarda da üzerimize yük oldu”

VavaCars Fatih Karagümrük karşılaşmasının sonucunun kendileri için travmatik olduğunu söyleyen Güneş, “Beşiktaş’ın kendi prensipleri içerisinde çalışkan, rakibe üstünlük sağlayan, yönetilebilir bir futbol oynadığımızda bir sıkıntımız olmuyor. takım fenomeni. Takım yapmaya çalışıyoruz. Daha yakın olurduk. Takımsız kazandığımız maçlarda sıkıntı yaşadık.” değerlendirmesini yaptı.

Tecrübeli teknik direktör, Beşiktaş’ı kendi zihninde anlatırken, “Hevesli, vurucu, heyecanlı bir takım oluşturmak istiyoruz. Beşiktaş gol atıyordu. Daha önce 11 maçta 20 gol atarken şimdi 11 maçta 18 gol attık. Bu böyle olmaz.” Daha iyi olmalıyız. Daha önce yediğimiz gol.” 14’tü, şimdi 9 oldu.” dedi.

Bazı oyunculardan istedikleri performansı alamadıklarını söyleyen Güneş, “Saiss, Dele Alli, Weghorst, Masuaku, N’Koudou direkt olarak değerlendirilen oyuncular. Kötü oyuncular değiller ama ‘aldığımızı mı aldık? düşünce?’ ‘Hayır’ derseniz. diyorum gitmek isteyenler oldu weghorst gitti saiss gitmek istedi isteyen gitsin geri kalanlar buranın sahibi olsun bu işler olmayınca kimi alırsan alamazsın Olsun zaten olmuyor.Bazen sonuçlar takım olma olgusuna yardımcı oluyor.Bazen takımsın çünkü takımsın.Olacaksın.” dedi.

“Takımı taşıyanı biz taşıyacağız”

Takımı taşıyan oyuncularla yola devam edeceklerini söyleyen tecrübeli teknik direktör, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bazen oyuncuların performansı üst seviyedeyken devam ediyorlar, bazen de berbat bir performans dönemi yaşıyorlar. Bu onların kötü olduğu anlamına gelmiyor. Son 4-5 maçtır takım değiştirmek zorunda kaldık. ,’Sakatlanmadık’ diyen Ghezzal maçın önünde sakatlandı.Haftaya 6 oyuncu kadroya girecek.Futbolcular kadro oyununa alışacak, performansları en üst seviyeye çıkacak ve takımı taşıyacak.. .Grubu taşıyan grubu biz taşıyacağız.Taşımayanları bırakmak zorunda kalacağız.Yerli yabancı şans eseri ne yapacak ona bakmak lazım.Burada taraftarlardan eleştiri gelecek.Taraftarımızın bir eli var. Entelektüel seviyesi yüksek, kadrosunu eleştirebilen ve sahiplenebilen bir gruptur. O eleştirileri alıp onlara yakışır bir grup oluşturacağız.”

Türkiye Futbol Federasyonu’nun sezona devam etmeyeceklerini açıklayan Atakaş Hatayspor ve Gaziantep FK kulüpleri ile ilgili aldığı kararı eleştiren Güneş, “Mahkemeye yenilebilirler veya geçmiş maçları kabul edilebilir.” tartışma kaosa neden olur.’ Dedim.Tartışmaya gerek yok.Lider neden suçlandı?Fikir verdi.Burada aceleye getirmeye gerek yok.Kararınızın kime faydasına, kime faydasız olduğuna bakmak lazım.Bu herkesi ilgilendiriyor. sadece Beşiktaş’ı ilgilendirmez görüş bildirdi.

“Seyahat yasağını kabul etmiyorum”

Seyahat yasaklarıyla ilgili de görüşlerini paylaşan Güneş, “Seyahat yasağı ortak bir fikirle alınacak bir karardır. Bunlar tartışmaya açıktır. Amacım Federasyon ve Kulüpler Birliği Vakfı’nı suçlamak değil. Kurallar konmuş, herkes uyarıldı bu kararı kim aldı neden aldı niye acele etti kimler yararlandı kimler yaramadı hep üstteki gruplara bak aşağı bak bunlar tartışılmalı biz aslında uyuyoruz Kararlar.Seyahat yasağı da öyle.Şehirde takım nasıl katılırsa, obur da katılmaz.Neden?Ben katılmıyorum.” açıklama yaptı.

Georges Kevin N’Koudou’nun ayrılacak bir durumu olduğunu kaydeden Güneş, “Bir an önce ayrılması için görüşmeler yapılıyordu ama sonuç yok. Bir şey var. Gitmeyen bazı oyuncuları bırakacağız.” bize yardım etmek için.” söz konusu.

Arthur Masuaku’yu değerlendiren Güneş, şunları söyledi:

“Sakatlığından dolayı Galatasaray maçında oynayamadı. Sonrasında çalışırken sakatlandı. Yüklemeye gelmediğini söyledi. Devre arasında çok düzgündü. Ben oynamadım. Son çeyreklerde herhangi bir sakatlık gördü.Dostluk maçında oyundan çıkmak istemedi.Daha önce idmana çıkmak istemedi, artık oyundan çıkmak istemiyor.Daha fazlası olduğunu söyledi. kamptan sonra uygun bence.hücumda daha yetenekli.soru işaretleri var.yetenekleri tartışılmaz.sol ayağını çok iyi kullanan bir oyuncu.şu anki durumundan memnun muyuz? ortalamanın üstüne çıkmadığı zaman onun oburluğuna devam edip etmeyeceğimize bakarız Elimizdeki ideal nedir o.Kişi sayısına göre yıl sonunda sözleşmesinin uzatıldığı bir durum var. Daha iyi bir oyuncu almak günümüzün konusu değil.Kulüp ve grubun menfaatine göre karar vereceğiz.Masu aku elimizdeki oyuncu. Fırsat bulunca oynayacağını düşünüyorum. 5 maç oynadığında bonservis parası oluyor. İhtiyacımız olursa oynarız. Şu anda konu kaldırıldı herhangi bir durum yok. Kaldırılması onun lehine olacaktır. Bire bir pozisyonda oynayan bir oyuncu varsa onu daha az oynarım.”

Romain Saiss ve Valentin Rosier’in durumuyla ilgili olarak Güneş, “Saiss ve Rosier iyi oyuncular. Rosier bir dalgalanma yaşadı. Geçen hafta oyununu olumlu buldum. Çok iyi çalışıyor. Aktif bir oyuncu. Bazen oyundan çıkıyor.” Oyun.Hevesli oynuyor.Saiss farklı.Önder harika bir oyuncu.Milli takıma gitti, sakatlık yükü ondaydı.Ona da söylüyorum.Sakatlanan oyuncuyu çıkarmam.Hem sakatlığı büyüyecek hem de büyüyecek. verimsiz olur saiss geldi oynadı iyi oynuyor pahalı bir oyuncu ama son anda ayrılmak istedi son anda çok para ödediler ama transfer olmadı omar coley değerlendirmesini yaptığı için tercih edilen dinamik bir oyuncu.

Güneş, Yukatel Kayserispor’dan transfer olan Onur Bulut ile ilgili olarak, “Onur gündemimize gelen bir oyuncuydu. Gündeme geldikten sonra yıl sonu bedava dediler. sene sonunda kulüple anlaştılar çıkış unsuruna 1 milyon euro kondu çıkış faktörü beşiktaş kulübü baz alındı ​​satın aldı kulübüne de para kazandırdı sonunda esasen bedava oldu Yılın.” ifadelerini kullandı.

“Politik olarak kimseye cevap vermem, kendime de zulmetmem”

Türkiye’nin zenginliğinin çeşitlilik olduğunu söyleyen Güneş, “Siyasi bağırmak bana göre değil. Birey olarak kim olursa olsun ülkemin devleti ve milleti değerlidir. Beşiktaş’ta beni sevmeyen Beşiktaşlı değildir. .” söyleyemem Cemaatte herkes Beşiktaşlı. Bu kadar dersek kitleler oluşmaz. Ülke böyle. Farkımız zenginliğimizdir. Siyasi olarak ne kimseye cevap veririm ne de kendime eziyet ederim. Takım, Türkiye, aile fark etmez. En büyük aile, devlet-millet. “Bunu takdir edelim. Eleştiri yapmak karşı tarafı yok etmek değil. Sessiz kitleler oluşturmak iyi değil. Doğruyu alıp düzeltmeye çalışacağız. İktidar eleştiri aldı, Cumhurbaşkanı felaket bölgesinde. … Başkan oradaysa, herkes oradadır.” dedi.

“Antrenmanda, maçta Dele Alli’yi izlediğinizde hiçbir sıkıntısı olmayan bir oyuncu. Assolistten şikayet ediyorsunuz, anlamıyorsunuz.” Tecrübeli teknik direktör, “Çok mütevazi bir oyuncu. Koşma mesafesi anlamında bir sorunu yok. Top kazanmaya da başladı. Top kullanmada ve şut çekmede bir yük var. Vurmada gücü yok.” Oyuncunun kaliteli olmasını istiyorum. Daha iyisini almak istiyorsak 15 milyon euro. En değerli oyuncumuz Gedson ama hala istediğim oyunu oynamadı. Bunları yaparsa dünya çapında bir oyuncu olur. O benim hatam. Daha iyi olmak için çalışacağım.” ifadelerini kullandı.

Ghezzal’ın sakatlığının ciddi olmadığını ifade eden Güneş, “Ghezzal sakatlığının ardından soyunma odasına girdiğinde diğer oyuncuların moralinin düştüğünü hissettim. Ondan çok şey bekleniyor.” söz konusu.

“Ülkemiz sıkıntılı bir dönemden geçiyor”

Kahramanmaraş merkezli depremlerin kendisini çok etkilediğini anlatan Güneş, şu görüşleri dile getirdi:

“Ülkemiz sıkıntılı bir dönemden geçiyor. Afetler yaşayan bir ülke olarak ayakta kalmak kolay değil. Gönlümüz çok istese de vücudumuz buna engel oluyor. İnşallah güzel günler bahara kavuşur” .Sarp büyük bir felaketti.Dini,dili,ülkesi ne olursa olsun kaybettiklerimize rahmet diliyorum.Tüm Türkiye’ye hayırlı olsun.Yeterince olay yaşanıyor.Milletimizin büyüklüğü ortaya çıktı.Halkımız katıldı. İlk günden itibaren duygusal, maddi ve manevi koşarak zor durumda olanların yardımına gittik.Devlet-millet işbirliğinin faydalı olduğunu düşünüyorum..Hiçbir şeye bakmadan insanlara verildi bu yardımlar. onların yerinde oldu.dünyanın her yerinden sıcak ve samimi yardımlar geldi.olumlu tarafından bakalım.hayat bize ders verdi bedeli ağır oldu.orada takılıp kalırsak bir şey yapamayız.hayat başlar ve biter. biter.aldığımız nefes bile bizim değildir.izlemek bile resmi ağırdır. Hayatta kalanlar olarak, yaşamak ve sevmek için zaman ayırmalıyız. Hayatı erteleyemeyiz. İnsanları mutsuz edecek o kadar çok sorun var ki ama biz de onların üstesinden gelecek aklı taşıyoruz. Olumlu tarafından bakmaya çalışıyorum. Kaygıları yenemezsek, bir arada olmazsak hiçbir adım atamayız. Hala başındayız. Hep birlikte ayağa kalktık ama aceleye gerek yok. Kalbinde kötülük biriktirenlere Allah fırsat vermesin.”

Fraport TAV Antalyaspor maçında deprem bölgesine gönderilmek üzere taraftarların sahaya fırlattığı oyuncakların duygusal anlara yol açtığını belirten tecrübeli teknik direktör, “Maçta çok güzel bir ambiyans oluşturdular. Paylaşılan bir ambiyans oluşturdular. dünyaya iz bırakan acımız, gözyaşı döktüğümüz… O anki duygular herkese geçti.” sözlerini bitirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort