Haber

Son Dakika…. Erdoğan’dan muhalefete sert tepki: Bunları siyasi bir büyüye çevireceğiz!

Sultanahmet Camii Ramazan Bayramı’nın ilk gününde ibadete açılacak

FLAŞ HABER:Cumhurbaşkanı Erdoğan, restorasyonu tamamlanan Sultanahmet Camii’nin açılış törenine katıldı.

Açılış töreninde Diyanet İşleri Başkanlığı’nı kapatacağını söyleyen muhalefete sert tepki gösteren Erdoğan, “Muhalefete gelince Diyanet İşleri Başkanlığı’nı kaldıracak, 14 Mayıs onların sonu olmalı” dedi. .Kardeşlerim tabi ki ‘yuh’ yetmez, gece gündüz çalışıp siyasi çıkara çevireceğiz.” söz konusu.

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Çok farklı bir yerdeyiz ve bu yerdeki Ramazan Bayramınızı tebrik ediyorum. Anlamlı bir günde bu onarım çalışmalarını tamamlamanın mutluluğunu yaşıyoruz ve bugün Cuma’ya denk gelen Ramazan Bayramı münasebetiyle ortada iki bayram yaşadık.

Bugün Cuma namazımızı Sultanahmet Camii’nde eda ettik.

Sultanahmet Camii, İstanbul’un en değerli simgesidir. İstanbul’un merkezindeki bu alanı korumamız lazım. Yadigarları korumak, yaşatmak ve yaşatmak hepimizin en önemli görevidir.

DİNİ İŞLERİN MUHALEFET TEPKİLERİ

Muhalefet ise Diyanet İşleri Başkanlığı’nı kaldıracaktı, 14 Mayıs onların sonu olmalı. Abilerim tabi ‘yuh’ yetmez. Gece gündüz çalışıp siyasi çıkarlara dönüştüreceğiz.

 

Haberin Detayları Geliyor…

Son dakika gelişmelere anında ulaşmak için Haber7 uygulamasını akıllı cihazlarınıza kullanabilirsiniz. (iOS, Android)Twitter’da yapabilirsin @haber7Hesabınızı takip edebilirsiniz.

Uygulama mağazası Google Oyun Takip etmek

KAYNAK: HABER7

selim-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu