Yaşam

YENİMEK Kursiyerlerinin El Sanatları Ürünleri Sergilendi

Yenimahalle BelediyesiMesleki Eğitim ve Hobi Kursları’nda (YENİMEK) yağlı boya ve heykel dallarında eğitim alan kursiyerler, “Renklerin Buluşması” temasıyla Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi Hikmet Çetinkaya Sergi Salonu’nda el emeği göz nuru ürünlerini sergiledi.

16 kurs merkezinde 300 saat eğitim alan YENİMEK kursiyerlerinin 120 el işi yağlıboya çalışması ve 36 heykel çalışması Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi Hikmet Çetinkaya Stand Salonu’nda Yenimahallelilerin beğenisine sunuldu.

Açılışını CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ferudun Güngör ve Kent Konseyi üyelerinin yaptığı stantta kursiyerleri yalnız bırakmayan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar sergiyi gezerek çalışmaları yakından inceledi. Önder Yaşar şunları söyledi:

“Bu eserleri yapabilmek için aylarca çalıştınız. Görüyorum ki hepiniz çok güzel bir iş çıkarmışsınız. Tebrikler. Bugün standımızda YENİMEK öğrencilerinin yağlı boya, fotoğraf ve heykel çalışmaları sergileniyor. meslek edindirme kursudur.Bu kurslarda öğrendikleri ve öğrendikleri ile kendilerine iş kapısı açmış vatandaşlarımız var ve aile bütçesine katkı sağlayan vatandaşlarımız var.Yenimahalle’nin kaynaklarını 2019’dan itibaren vatandaşlarımız için kullanmaya devam edeceğiz. Yenimahalle.”

Kaynak: ANKA / Kültür Sanat

celebi-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu