Ekonomi

BOTAŞ’tan dolandırıcılık girişimlerine ilişkin açıklama

Boru Hatları Petrol Taşıma A.Ş. (BOTAŞ), hisselerinin satışa sunulduğu tarafta dolandırıcılık girişimlerine tolerans gösterilmemesi gerektiğini belirtti.

Şirketten yapılan açıklamada, bazı internet siteleri ve sosyal medya hesaplarında üst düzey bürokrat ve yöneticilerin ses ve görüntüleri kullanılarak şirket hisselerinin satışa sunulduğuna ilişkin geçersiz haberlerin gerçeği yansıtmadığı kaydedildi.

Bu tür dolandırıcılık girişimlerine itibar edilmemesi gerektiği belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Son dönemde bazı internet siteleri ve sosyal medya hesapları aracılığıyla Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, eski ve şimdiki üst düzey bürokrat ve yöneticilerin ses ve görüntüleri kullanılarak BOTAŞ hisseleri ‘yatırım fırsatı’ adı altında satışa sunuldu. Kuruluşumuzun isim, logo ve görsellerinin yanı sıra, yayınlandığı tarafta gerçeği yansıtmayan dolandırıcılık girişimleri ile karşılaşılmaktadır.Bu içerikler tamamen gerçek dışı olup, birçok haber kanalı aracılığıyla resmi kurumun web sitelerinin birebir kopyası oluşturularak hazırlanmıştır. yapay zeka yardımıyla, güvenilirliği artırmak amacıyla kuruluşumuzun üst düzey yöneticilerinin isim ve görsellerinin kullanılması.BOTAŞ yüzde 100 kamu sermayeli bir kamu iktisadi kuruluşudur.Resmi web adresi ‘http’ olan kuruluşumuzun rastgele hisse satışı ://botas.gov.tr’ veya vatandaşlarımızın doğrudan katılabileceği bir yatırım planı söz konusu değildir. Söz konusu hesap ve internet siteleri hakkında gerekli tüm hukuki işlemler ivedilikle başlatılmış olup, vatandaşlarımıza saygıyla duyurulur. Bu tür gerçekçi olmayan duyurulara ve dolandırıcılık girişimlerine girişilmemesi konusunda kamuoyunu bilgilendirin.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu