Haber

Motosiklet Tutkunları Bilecik’te Buluştu

Türkiye’nin farklı illerinden yaklaşık 350 motosikletçi Bilecik’te meydana geldi.

Sosyal medya üzerinden iletişime geçen motosiklet tutkunları, Bilecik’teki Kent Ormanı’nda buluştu. Farklı mesleklerden motosiklet tutkunları Pelitözü Gölpark’ı gezdi, Vadi Park’ta çeşitli etkinlikler düzenledi, bölgedeki tarihi yerleri gezdi.

Eskişehir Motor Tutkunları Topluluğu Başkanı Selim Sefa Yaşar, gazetecilere yaptığı açıklamada, Bilecik’te dönem açılışı için ortak bir noktaya geldiklerini söyledi.

Zamanla farklı illerdeki motosiklet kümelenmeleri ile dostluk kurduklarını belirten Yaşar, “2011 yılından beri faaliyetimize devam ediyoruz. İstanbul, Eskişehir, Bursa, Bilecik, Afyonkarahisar, Kütahya, Kocaeli, Bandırma gibi ilçelerde motosiklet gruplarımız var. Her yıl yeni arkadaşlarımız katılıyor. Sorumluluk projesi kapsamında etkinlikler yapıyoruz. Bugün buraya 350 kişi geldi.” dedi.

Bilecik Motor Tutkunları Kümesi grup lideri Süleyman Aygündüz de, özlü sözlerini topluma yansıtmak ve farkındalık yaratmak için bir etkinlik düzenlediklerini ifade etti.

Motosikletin topluma bir araç olduğunu yansıtacak bir noktaya geldiklerini belirten Aygündüz, “Biz de varız diyoruz. Bu dostluklar bir araya geldikçe bütünleşiyor. İçimizdeki ruhu geleceğe taşımak için birlikte olmayı hedefliyoruz.” gelecek ve devam etmek istiyoruz.” söz konusu.

Etkinliğe Bursa’dan katılan beden eğitimi öğretmeni Nevin Işık, yaklaşık 17 yıldır motosiklet kullandığını belirtti.

Motorsiklet kullanan babası sayesinde merakının arttığını anlatan Işık, “Çok keyif alıyorum. Şimdiye kadar Türkiye’nin her yerini ve 7 ülkeyi gezdim. Gezmeye doyamıyoruz. Motorsiklet sürmek bir başka oluyor.” etkinlikte rüzgar ve doğa ile iç içe olabilirsiniz.” terimleri kullandı.

urla-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu